
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Diameter | 16 mm |
| Max Operating Temperature | 170 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 4.7 Ω |
| Packaging | Bulk |
| Depth | 7 mm |
| Thickness | 7 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Current Rating | 4.7 A |
| Max Current Rating | |
| Hold Current | |
| Trip Current | |
| Resistance at 25 ℃ | 4.7 Ω |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
